checkage انگشت گلکسی دوربین سامسونگ

checkage: انگشت گلکسی دوربین سامسونگ اثر انگشت حسگر اثر انگشت اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس 8

گت بلاگز اجتماعی طراحی دزدی از منزل مادربزرگ به وسیله نوه‌ی سابقه دار

سارقانی که اقدام به دزدی وجوه نقد و جواهرات پیرزنی به ارزش تقریبی 70 میلیون تومان کردند به وسیله پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند.

طراحی دزدی از منزل مادربزرگ به وسیله نوه‌ی سابقه دار

به گزارش گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ در مورخ 1396/01/12 از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقع یک فقره دزدی بعنف منزل در منطقه گیشا – خیابان بیست و یکم به کلانتری 137 گیشا اعلام شد.
با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد دزدی از منزل پیرزنی 75 ساله انجام شده است و سارقان اقدام به دزدی وجوه نقد و جواهرات پیرزن به ارزش تقریبی 70 میلیون تومان کردند.

عبارات مهم : پیرزن

پرونده در پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ:

با تشکیل پرونده مقدماتی با عنوان “سرقت بعنف منزل” و به دستور بازپرس شعبه 14 دادسرای ناحیه 2 تهران، پرونده جهت پیگیری در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار گرفت.
اظهارات پیرزن:

پیرزن صاحبخانه بعد از حضور در پایگاه دوم آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:”حدودا ساعت 14:30 مورخ 1396/01/12 زنگ منزل به صدا درآمد؛ دو نفر آقا و زن جوان خودشان را از همسایگان داخل مجتمع معرفی و به بهانه اینکه کلید منزل ارزش را جای گذاشته اند از من خواهش کردند تا در مجتمع را برایشان باز کنم. چند دقیقه ای از این ماجرا نگذشته بود که صدای زنگ واحد من به صدا در آمد؛ به محض باز کردن در آپارتمان، ناگهان دو زن و مرد جوان که صورت های خود را با توری مشکی کاملا پوشانده بودند به داخل منزل حمله ور شده است و با ترساندن چاقو مرا مجبور به سکوت کردند؛ آن ها بعد از بستن دست و پا و دهانم اموال باارزش منزل ام همچون طلا، لپ تاپ، گوشی تلفن همراه، سکه های طلا و وجوه نقد را دزدی کرده و از منزل خارج شدند “.
مالباخته در ادامه ی اظهاراتش به کارآگاهان گفت: “در همان اوضاع (دست و پا و دهان بسته شده) بودم تا اینکه بعد از گذشت چند ساعت یکی از دخترانم که جهت سر زدن به منزل ی ام آمده بود مرا در آن اوضاع پیدا کرد و مرا نجات داد “.
شناسایی نوه مالباخته به عنوان نخستین متهم پرونده:

با توجه به بیانات پیرزن مبنی بر اینکه سارقان از پشت آیفون او را به فامیلی صدا کرده اند، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سارقان با داشتن اطلاعات دقیق از پیرزن، دزدی خود را طراحی و اجرا کردند؛ لذا تحقیقات پلیسی اطراف افراد مرتبط و همچنین بستگان مالباخته در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.
کارآگاهان در تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی یکی از نوه های شاکی پرونده به نام محسن. ب. (۳۰ ساله) به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه دزدی منزل شدند که پیش از این نیز به وسیله پایگاه یکم آگاهی دستگیر و روانه زندان شده است بود.
با توجه به شواهد و قرائن مستند و غیر قابل انکار، محسن در مورخ 1396/02/06 و در منزل ی مجردی اش واقع در خیابان کمیل دستگیر شد؛ محسن در تحقیقات اولیه منکر هرگونه آشنایی و دوستی با مینا و یا طلاع از دزدی منزل مادربزرگش شد! ولی بعد از ارایه دلایل و قرائن از سوی کارآگاهان به ناچار لب به اعتراف گشود و به طرح پیشنهاد و طراحی دزدی از منزل مادربزرگ خود اعتراف کرد.
دستگیری سارقان منزل مادربزرگ:

در ادامه ی کارها پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی زن جوانی به نام “مینا. الف” (متولد ۱۳۶۸) شدند که از چندی پیش با محسن رابطه ی دوستی داشته و برابر اعترافات محسن، در دزدی از منزل مادربزرگ محسن حضور مستقیم داشته هست.
محسن در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: “با اطلاعات دقیقی که از زندگی مادربزرگ خود و اوضاع مالی او داشتم، عنوان را با مینا در میان گذاشتم و قرار شد تا مینا به همراه برادش به نام نادر. الف. (متولد ۱۳۷۰) دزدی را انجام و بعد از دزدی نیز پول های حاصل از دزدی را به صورت مساوی بین خود تقسیم کنیم “.
محسن در ادامه اعترافاتش به کارآگاهان گفت: روز دزدی من با اطمینان از تن ها بودن مادربزرگ در منزل اش، مینا و برادرش را به در مجتمع رسانده و دقیقا زنگ واحد را نیز به آن ها نشان دادم تا اشتبا ها زنگ دیگری از نزنند؛ بعد از آن از محل دور شدم و مینا و نادر نیز نقشه دزدی را اجرا کردند.
در ادامه مینا و برادرش (نادر) نیز در مورخه ۰۸ / ۰۲ / ۱۳۹۶، در محل سکونتشان در شهرستان بهارستان – منطقه اکبرآباد دستگیر، به دزدی از منزل ی پیرزن اعتراف کردند.
سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، مدیر پایگاه دوم پلیس آگاهی، با اعلام این خبر گفت:”با دستگیری متهمان و اعتراف صریح آن ها به سرقت، محل فروش طلا و جواهرات مسروقه در منطقه اکبرآباد شناسایی و قسمت قابل توجهی از اموال مسروقه کشف و توقیف شد “.
سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، در آخر خبر عنوان داشت: با تکمیل تحقیقات، اعتراف صریح متهمین به طراحی و اجرای دزدی و کشف قسمت عمده اموال مسروقه، قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر و پرونده به همراه متهمان در اختیار مرجع محترم قضایی قرار گرفت”.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: پیرزن | اعتراف | پرونده | تحقیقات | اعترافات | مادربزرگ | پلیس آگاهی | اخبار حوادث

طراحی دزدی از منزل مادربزرگ به وسیله نوه‌ی سابقه دار

طراحی دزدی از منزل مادربزرگ به وسیله نوه‌ی سابقه دار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog