checkage انگشت گلکسی دوربین سامسونگ

checkage: انگشت گلکسی دوربین سامسونگ اثر انگشت حسگر اثر انگشت اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس 8

گت بلاگز کرمان تامین امنیت غذایی کرمان با توسعه زیرساخت‌های بخش کشاورزی

رئیس شرکت جهاد کشاورزی گفت: با برنامه ریزی‌های علمی در بخش‌های کشاورزی، عملکرد تولید در همه محصولات زیاد کردن یافته هست.

تامین امنیت غذایی کرمان با توسعه زیرساخت‌های بخش کشاورزی

به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ؛ مدیر شرکت جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان عباس سعیدی گفت: بخش کشاورزی در دنیا در جهات متفاوت مانند اشتغال زایی، اقتصاد، تامین کننده مواد غذایی و امنیت و سلامت جامعه مورد توجه دولت ها واقع شده است است که در دولت تدبیر و امید افدامات بنیادی در حوزه های متفاوت کشاورزی انجام شده است که این امر باعث قطع وابستگی به واردات مواد غذایی شده است است.
سعیدی افزود: با برنامه ریزی های علمی در بخش های گوناگون کشاورزی، ورود دانش به مزارع استان، تامین کود شیمیایی، تامین بذر مناسب و اجرای سیستم های آبیاری نوین و ورود مکانیزاسیون به مزارع استان عملکرد تولید در همه محصولات زیاد کردن یافته است.

عبارات مهم : کرمان

وی با بیان اینکه حدود نود درصد از روغن های مصرفی کشور وارداتی بوده، خاطرنشان کرد: در این راستا کشت کلزا به عنوان یک دانه روغنی توسعه داده شده است به طوریکه نسبت به چهار سال قبل سطح زیر کشت چهار برابر زیاد کردن داشته و این امر با ورود بذرهای مناسب به مزارع، تعیین بذر مناسب هر منطقه و ورود ماشین آلات به مراحل کاشت تا برداشت امکان پذیر شد.
سعیدی در رابطه با خودکفایی محصول گندم تصریح کرد: خوشبختانه با برنامه ریزی های انجام شده است در حال حاضر سه میلیون تن گندم مازاد در سیلوها موجود بوده و این محصول توانایی صادرات را دارد.
وی خاطر نشان کرد: با برنامه ریزیهای انجام شده است در بخش کاشت چغندر قند، پرورش آبزیان و دیگر محصولات به خودکفایی برسیم که در حال حاضر در استان کرمان آبزی پروری نسبت به سه سال گذشته 137 درصد رشد داشته و 170 تن ماهی خاویاری و 3 تن سیست خشک آرتمیا در استان تولید می شود و در آینده ای نزدیک مرکز تکثیر ماهیان سردآبی در استان فعال می گردد تا فرزند ماهی مورد نیاز استان در دسترس آبزی پروران قرار گیرد.
رئیس شرکت جهاد کشاورزی استان کرمان توسعه حوزه بخش آب و خاک استان را موثر در زیاد کردن عملکرد محصولات و کم کردن برداشت آب دانست و افزود: این شرکت در اجرای سیستم آبیاری تحت فشار مقام سوم را در کشور کسب نموده بطوریکه در پنج سال گذشته 59 درصد رشد داشته و با اجرای 4 هزار هکتار آبیاری نوار ظاهر در استان 30 درصد زیاد کردن محصول و 70 درصد کم کردن مصرف آب را شاهد بوده و اجرای آبیاری کم فشار و پرفشار زیرسطحی از دیگر توفیقات کشاورزان این استان می باشد.
سعیدی گفت: زیاد کردن 300 درصدی کشت سیر در شهداد، زیاد کردن تولید بذر گندم بیش از نیاز استان، زیاد کردن عملکرد گندم در واحد سطح به 4 تن، چشم انداز زحمات 4 ساله این شرکت بوده است.
انتهای پیام/س

واژه های کلیدی: کرمان | آبیاری | برنامه | کشاورزی | کشاورزی | برنامه ریزی | استان کرمان | جهاد کشاورزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog